Cały Twój ŚWIAT jest w Twoich dłoniach

Home / Cały Twój ŚWIAT jest w Twoich dłoniach

kobieta wsparciem

mgr Eliza Dziadoszczyk-Wójcik

eliza dziadoszczyk-wojcik

Położna, położna środowiskowo-rodzinna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, edukator ds. laktacji, obecnie w trakcie specjalizacji, absolwentka dwustopniowych studiów dziennych na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie.

Swoje doświadczenie zdobywała w Krakowie podczas praktyk zawodowych na salach porodowych, oddziałach położniczo-noworodkowych, neonatologii, patologii ciąży i ginekologii m.in. na Oddziale Klinicznym Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Szpitalu Położniczo–Ginekologicznym UJASTEK, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego oraz pracując w Prywatnym Szpitalu Specjalistycznym SCM Clinic oraz w Małopolskich Warsztatach Ultrasonografii MWU Dobre USG w Krakowie.

W latach 2014- 2019 mieszkanka Rzeszowa, w czasie którym pracowała w sali porodowej i oddziale położniczo- noworodkowym w Szpitalu Miejskim nr 1 im. Jana Pawła II oraz była wykładowcą szkół rodzenia. Następnie pracowała jako położna środowiskowa w firmie Medyk, po czym założyła własną działalność gospodarczą, zawierając tym samym kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W czasie jego trwania zainicjowała i zorganizowała pierwsze bezpłatne Grupowe Porady Edukacyjne w Rzeszowie, tworząc tym samym bezpłatną „szkołę rodzenia”.  Następnie będąc mieszkanką powiatu dębickiego (2020-2023), udzielała konsultacji laktacyjnych w Dębicy oraz w Rzeszowie w ramach własnej działalności gospodarczej oraz w ramach wolontariatu w Fundacji Medi3.

Obecnie mieszka w Jaśle i pracuje w tamtejszym Szpitalu Specjalistycznym w oddziale położniczym oraz w nowo utworzonym przyszpitalnym Punkcie Laktacyjnym, w powstanie którego całkowicie się zaangażowała. Nie udziela już prywatnych wizyt domowych, tylko przyjmuje pacjentki wraz z dziećmi w szpitalnym gabinecie.

Organizator, z ramienia Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, cyklu konferencyjnego szkoleniowo-naukowego „Karmienie piersią w praktyce medycznej” oraz wykładowca konferencji medycznych organizowanych przez PTKiDL. Ponad to wykładowca i uczestnik IV i V Podkarpackiego Kongresu Położnych oraz II Ogólnopolskiego Kongresu Położnych Rodzinnych. Uczestnik licznych kursów, zjazdów i szkoleń, systematycznie podnosząca swoje doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Posiadająca łącznie 64 dyplomy, certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające odbyte szkolenia.

Przygotowując się do uzyskania tytułu Specjalisty w roku 2019 ukończyła 3 kursy specjalistyczne: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, resuscytacja oddechowo-krążeniowa noworodka oraz wywiad i badanie fizykalne. W 2016 roku uzyskała możliwość ordynowania leków i wypisywania recept oraz zdobyła tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Ukończyła kurs „Problemy w laktacji” w Warszawie, odbywając praktyki w Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej oraz w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii Centrum Medycznym „ŻELAZNA”.W 2015 roku w Rzeszowie ukończyła kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych” oraz kurs specjalistyczny „Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i porodu dla położnych”. Dodatkowo uczestniczyła w szkoleniu dla pielęgniarek i położnych z oddziałów położniczo-noworodkowych i instruktorów szkół rodzenia oraz położnych środowiskowych POZ, jak i w seminarium „Opieka nad matką i dzieckiem w praktyce pielęgniarki i położnej”. W roku 2014 w Krakowie ukończyła kurs specjalistyczny „Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji” oraz kurs pedagogiczny oraz uczestniczyła w licznych wydarzeniach, m.in. brała udział w warsztatach „Ultrasonografia dla położnych”, sympozjum szkoleniowo-naukowym Akademia Położnej 2014 „Standardy postępowania, najnowsze doniesienia”, seminarium „Opieka nad matką i dzieckiem w praktyce pielęgniarki i położnej”, w 6 Międzynarodowej Konferencji Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej PTG: „Young Women- Niepowodzenia w diagnostyce, terapii i operacjach pacjentki młodocianej”, „Badanie cytologiczne OD KUCHNI”, „Poród w wodzie”, „Transkulturowe aspekty pracy położnej” oraz w V Podkarpackiej Konferencji Położniczej „Miejsce badań prenatalnych w praktyce położniczej”. W 2013 roku w Krakowie uczestniczyła m.in. w kursie medycznym: „Praktyczna echokardiografia płodowa”, w warsztatach edukacyjnych: „NaProTECHNOLOGIA- Metoda naturalnej prokreacji”. Ponadto w trakcie trwania studiów uczestniczyła w wielu krakowskich konferencjach i branżowych wydarzeniach.

Prywatnie jest żoną i szczęśliwą mamą 5-letniego Kuby oraz 3-letniej Mai. Uwielbia podróżować, aktywnie spędzać czas,  poznawać ludzi, spotykać się ze znajomymi, rozwijać się zawodowo oraz pisać wiersze.